Dünyanın En pahalı 10 evi


İSTANBUL - Finans ve iş dünyası dergilerinden Forbes, emlak piyasasında yaptığı araştırma sonucunda dünyanın en pahalı 10 evini belirledi. İşte dünyanın en pahalı ve en lüks evleri...


Forbes dergisi tarafından belirlenen dünyanın en pahalı 10 evi, hem sahip oldukları konfor hem de manzaraları ile bir servet niteliğindeki fiyat etiketlerine sahip.

Listenin ilk sırasında 139 milyon dolarlık etiketi ile İngiltere'nin güneydoğusunda Surrey'de inşa edilmiş dev bir malikane yer alıyor. Buckingham Sarayı'nın rakibi olarak nitelendirilen bu evde onlarca yüzme havuzu, sinema salonu, squash ve bowling salonları bile bulunuyor.

Dünyanın en pahalı evleri listesinin
2. sırasında 135 milyon dolara satışa çıkarılan Aspen'deki malikane, 3. sırada ise medya devi Donald Trump'ın Palm Beach'deki 125 milyon dolarlık evi bulunuyor.

4. sırayı ise 100 milyon dolarla Yeniköy'deki Erbilgin Yalısı alıyor. Boğazdaki en büyük yalılardan biri olan Erbilgin Yalısı 3 bin metrekarelik bir alana inşa edilmiş ve 64 odası bulunuyor. Bu fiyata satılması durumunda yalı Cumhuriyet tarihinin en pahalı gayrimenkulu olacak.

5. sıradaysa yine Türkiye'den bir ismin işadamı Halis Toprak'ın Londra'da 92 milyon dolara satışa çıkarılan malikanesi bulunuyor. Malikanenin satışı için bir Rus işadamıyla anlaşan Halis Toprak'ın elde edeceği gelirle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na olan borçlarının bir bölümünü ödemesi bekleniyor.

Listenin geri kalanında yine milyon dolarlık etiketleri ile İngiltere, ABD' ve Fransa'dan evler yer alıyor.


Siz hangisini beğendiniz?

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !